Oda Kokusu Seçimi

Anasayfa / Yazılar / Oda Kokusu Seçimi

     Kokular hayatımızda geçmişe ait kodları barındırır.Bizi olduğumuz zamanın gerisine götürür.Bunaldığımızda Zamanın ötesine götürür.Kimi zaman sevdiklerimize, özlediklerimize götürür.

     Koku seçimi ruhsal dengemize yön verir.Bu nedenle Kokuyu nerede kullanacağımız, ortam önemlidir.Ofisinizde kullandığınız koku evinizin oturma odasında aynı etkiyi yapmayacaktır.Ofisinizde enerjiye, Oturma odanızda huzura, yatak odasında ruhsal dinginliğe ihtiyaç duyarsınız.Mutfak banyo gibi ortamlarda kötü kokuları bastırmasını istersiniz.Bu neden ile alacağınız kokunun size vereceği enerjiyi bilmenizde yarar var..

   *Uyumak gün boyu işleyen vücut makinemizin dinlendiği ve ertesi güne enerji topladığı çok önemli bir eylemdir. Yatak Odanızda Gece uykunuzun kalitesini artırmak için uyku ve rahatlamayı teşvik eden lavanta, sandal ağacı içeren bir oda kokusu tercih edin.

   * Taze ve huzur veren bir koku banyonuz için ideal olabilir. Banyonuzun sadece sabun kokmasını isterseniz kendinize kokulu beyaz sabunlardan bir küçük sepet oluşturmanız da mümkün. Narenciye kokuları banyolara da çok yakışıyor. Lavantanın rahatlatıcı etkisi banyonuz için de çok yararlı olabilir.Yada temizlik kokusu olarak bilinen Okyanus kokusu vazgeçilmeziniz olacaktır.

   *Huzur bulacağınız, dinleneceğiniz, yeri gelince eğleneceğiniz ve sohbet edeceğiniz yerin kokusu elbette çok önemli.Sandal ağacı, Vanilya yada Soft pudra kokuları oturma odalarınızın, salonlarınızın havasını yumuşak ve huzurlu bir hale dönüştürebilir. Uzmanlar lavanta kokusunun da özellikle misafir ağırlanan mekanlar için uygun olduğunu söylüyorlar çünkü gelen insanların kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayan bir etkisi var.

   *Yatak odanız uyuduğunuz yer evet ama ofisiniz tam tersi daima uyanık kalmanız gereken bir yer. Ofislerde kullanılacak oda kokusu çeşitlerinde bizim önerimiz okyanus esintilerine veya narenciye kaynaklı enerji veren kokulara yönelmeniz. Narenciye kokusunun bilişsel performansı ve enerjiyi artırdığını gösteren araştırmalar var.Sandal ağacı kokusunun ortama enerji katacağı ve sizi dinç tutacağıda aklınızda bulunsun..

    Bu tavsiyelerimizden sonra bir kaç uyarıda iyi olacaktır.

-Örneğin çok sevdiğiniz iki koku var, eğer iki kokuyu karıştırır yada kokuları karışacak şekilde yakın kullanırsanız ortak alan kötü kokabilir yada sizi rahatsız edebilir.

-Evinizi mutlaka düzenli olarak havalandırmalısınız, kötü koku kaynaklarından arındırmalısınız.

-Aldığınız oda kokularını güneş ışığı ve ısı kaynaklarından uzak tutarak hızlı buharlaşmayı önlemelisiniz yoksa yoğun koku sizi rahatsız edecek ve kokunuz kısa sürede bitecektir.

    Unutmayın iyi bir oda kokusu aslında yuvanızın kokusudur.Koku seçerken sizi mutlu edecek kokular tercih etmeyi ve bu kokuyu Rever Oda Kokularından seçmeyi unutmayın..

   Unutmayın! Bugün Hayatınızın geri kalanı için ilk gün her gün yeni her gün taze günler için....Bayilik hakkında detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0531) 770 67 35

Copyright © 2017. Rever Kozmetik Her Hakkı Saklıdır.
Top